Przełomowe rozmowy o przyszłości branży techniki grzewczej, wentylacji i klimatyzacji

Sprawdź, co działo się na Warsaw HVAC Expo

Warsaw HVAC Expo, czyli międzynarodowe targi techniki grzewczej, wentylacji i klimatyzacji, odbyły się w dniach 1-3 marca 2023 roku w Ptak Warsaw Expo. Rekordowa frekwencja, pełne dyskusji konferencje i liderzy branży – to tylko część elementów, które przyczyniły się do sukcesu wydarzenia.

Warsaw HVAC Expo to największe w Polsce targi techniki grzewczej, wentylacji i klimatyzacji. Były one okazją do promocji przedsiębiorstw wśród międzynarodowej grupy inwestorów, nawiązywania relacji biznesowych z przedstawicielami zagranicznego rynku, a także do implementacji branżowych innowacji oraz sprawdzenia trendów, które cieszą się największą popularnością za granicą.

Jednym z najważniejszych elementów Warsaw HVAC Expo była również edukacja, która w tej edycji skupiała się przede wszystkim wokół nowych wyzwań i sytuacji rynkowej w branży grzewczej, wentylacji i klimatyzacji.

Zmiany w branży to "dziś", a nie "jutro". Konferencje Warsaw HVAC Expo

Rynek HVACR cały czas ewoluuje. Kolejne wyzwania ekologiczne, drożejące nośniki energetyczne, a także wymagania związane z poprawą efektywności energetycznej systemów HVACR potrzebują nowych technologii i rozwiązań. O nich, a także o nowościach i premierach rynkowych oraz sytuacji bieżącej wraz z planowanymi zmianami prawnymi, mającymi wpływ na działalność branży, dyskutowali prelegenci oraz uczestnicy podczas konferencji Warsaw HVAC Expo „HVACR 360° 2023” organizowanej przez redakcję czasopisma Chłodnictwo&Klimatyzacja.

Spectrum tematyczne było szerokie. Dużą część dyskusji poświęcono pompom ciepła, perspektywom ich rozwoju i zagrożeniom (prelegenci: Małgorzata Smuczyńska, Jacek Rachwał, Karol Brus). O nowych wymogach i ograniczeniach dla firm importujących urządzenia i producentów z branży HVACR w kontekście nowelizacji ustawy F-gazowej w UE mówiła z kolei Agnieszka Tomaszewska z Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Departamentu Strategii i Analiz, Pełnomocnik ds. Zarządzania Środowiskowego w MKiŚ. Temat obecnie realizowanych i planowanych przedsięwzięć NCBR na rzecz budowy innowacyjnych rozwiązań HVAC poruszył z kolei Mariusz Skwarczyński z Dział Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami NCBR. Ważny temat dyrektyw EPBD – nowelizacji aktów prawnych – wzięła na tapet natomiast Justyna Kozuń z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Wydziału Efektywności Energetycznej Budynków, Departament Gospodarki Niskoemisyjnej.

Podczas wydarzenia nie zabrakło również rozmów na tematy case studies – redukcji kosztów inwestycyjnych, Funduszy Europejskich dla firm, wpływów lat meteorologicznych na analizy energetyczne, doboru i wielkości urządzeń/systemów HVACR oraz możliwości optymalizacji pracy. Wydarzenie było więc kompendium wiedzy o branży, które przyciągnęło tysiące uczestników. Po prelekcjach wielu z nich udało się na indywidualne konsultacje do ekspertów i liderów sektora, prowadząc długie rozmowy o przyszłości tej gałęzi usług.

Odwiedzający mogli również uczestniczyć w konferencji organizowanej przez Krajową Izbę Kominiarzy. Tematyka wydarzenia oscylowała wokół błędów projektowych, wykonawczych, eksploatacyjnych wentylacji grawitacyjnej, automatyzacji pracy w serwisach MSP czy też komunikacji dachowej.

Spotkania z liderami sektora podczas Warsaw HVAC Expo

Warsaw HVAC Expo było platformą networkingową łączącą zagraniczną klientelę z wystawcami z Polski i nie tylko. Otworzyła ona branżę na międzynarodową wymianę handlową i sprawiła, że rozszerzyły się zarówno bazy kontrahentów, jak i perspektywy dla sektora.

W wydarzeniu wzięli udział najważniejsi liderzy branży. Wśród nich byli między innymi Emiternet, Gree Systemy Klimatyzacji, HomeStar, inTech, KlimaTherm, Kołton, Ochsner, Salvador Escoda, Shenling, Tempcold, Trane, Zymetric, A Clima, Afore, Alexa Dystrybucja, Belimo, Clima Gold, Condair, Cooper&Hunter czy KAPE. Zaprezentowali systemy i urządzenia grzewcze, pompy grzewcze, wymienniki ciepła, systemy i sprzęt chłodniczy, izolacje sprzętu i produktu, technologie pomiarowe, rozwiązana automatyzujące, komponenty oraz OZE.

Warsaw HVAC Expo - nowe technologie, przyszłość i dynamiczny rozwój

Warsaw HVAC Expo było dynamicznym i rozwijającym ten sektor wydarzeniem. Zaprezentowane podczas niego nowe technologie i innowacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Mamy potwierdzenie o nawiązaniu tysięcy nowych relacji biznesowych, które z pewnością przełożą się na ogromne zyski dla branży. Cieszy nas to, że Ptak Warsaw Expo po raz kolejny potwierdziło swój status jako stolicy europejskich targów biznesowych.

Warsaw HVAC Expo – liczba odwiedzających: 14028
Warsaw HVAC Expo – liczba wystawców: 234
Warsaw HVAC Expo – przestrzeń wystawiennicza: 25000m2
Warsaw HVAC Expo – liczba konferencji: 2

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami!